GMOK Vårtävlingfr 2009-04-24 22:03
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka Nr. la Namn                     Klubb                            Start 


H80  (4)    2840 m             Startplats 1  

                Bengt Karlsson           Kungälvs OK                    9:57:00 
   24897        Yngve Hederström         OK Skogshjortarna             10:01:00 
   14008        Bengt Borg               Göteborg-Majorna OK           10:05:00 
   19556        Stig Engström            OK Skogshjortarna             10:09:00 



H75  (10)   2840 m             Startplats 1  

   38266        Bertil Johansson         OK Landehof                    9:55:00 
   14328        Carl-Henrik Hallberg     IK Uven                        9:59:00 
   11578        Rolf Blom                Frölunda OL                   10:03:00 
   11055        Rolf Forsman             Tolered-Utby Ol-klubb         10:07:00 
   14722        Sten Carlsson            Sävedalens AIK                10:11:00 
   11099        Leif Hjertqvist          IK Stern                      10:15:00 
   44001        Harry Söderberg          FK Friskus Varberg            10:19:00 
   41802        Bertil Pettersson        OK Tyr                        10:23:00 
   14723        Leif Edsand              Sävedalens AIK                10:27:00 
   13999        Erik Johansson           Göteborgs Spårvägars GIF      10:31:00 



H70  (16)   3820 m             Startplats 1  

  247966        Gert Emanuelsson         FK Herkules                   10:00:00 
   14730        Gösta Grahn              Sävedalens AIK                10:04:00 
   11516        Bengt Fagrell            OK Alehof                     10:08:00 
  260914        Lennart Bernhed          Tolered-Utby Ol-klubb         10:12:00 
   11085        Arne Fredholm            Frölunda OL                   10:16:00 
   26326        Matts Mattsson           OK Gipen                      10:20:00 
   14504        Andre Alexandersson      Kungälvs OK                   10:24:00 
   14582        Alban Karlbom            Lerums SOK                    10:28:00 
   36470        Göran Olofsson           Fjärås AIK                    10:32:00 
   14727        Roland Brandshage        Sävedalens AIK                10:36:00 
   30915        Ragnar Gudmundsson       IF Rigor                      10:40:00 
   11016        Agne Östensson           Tolered-Utby Ol-klubb         10:44:00 
  244378        Totte Holm               Markbygdens OK                10:48:00 
   26606        Gunnar Johansson         OK Gipen                      10:52:00 
   14311        Roland Aasa              IK Uven                       10:56:00 
   14574        Per-Hugo Lundgren        Lerums SOK                    11:00:00 



H65  (16)   3820 m             Startplats 1  

   19508        Kjell-Åke Isaksson       OK Skogshjortarna             10:02:00 
   15015        Lennart Höije            OK Ravinen                    10:06:00 
   30722        Sören Andersson          IK Dran                       10:10:00 
   14264        Hans Johansson           IK Stern                      10:14:00 
   14209        Ingemar Lindblom         IFK Göteborg                  10:18:00 
   15819        Lars Olof Lannfelt       OK Skogshjortarna             10:22:00 
   26328        Tore Pettersson          OK Gipen                      10:26:00 
   14735        Bengt Johansson          Sävedalens AIK                10:30:00 
  244996        Rune Arvidsson           Markbygdens OK                10:34:00 
   18893        Leif Samor               Tjällmo-Godegårds OK          10:38:00 
   25053        Melvin Kristiansen       IF Rigor                      10:42:00 
   19555        Kurt Fredrixon           OK Skogshjortarna             10:46:00 
  242277        Gunnar Vallin            OK Landehof                   10:50:00 
  243127        Percy Carlsson           Göteborgs Spårvägars GIF      10:54:00 
   14250        Henrik Hvoslef           IK Stern                      10:58:00 
   14207        Christer Westberg        IFK Göteborg                  11:02:00 



H60  (41)   4450 m             Startplats 1  

   14181        Bengt Alkdal             IF Marin Väst                  9:54:00 
  247929        Sten Helmertz            FK Herkules                    9:56:00 
   14348        Bert Steffen Rosén       IK Uven                        9:58:00 
   14150        Bertil Hermansson        Stenungsunds OK               10:00:00 
   11356        Olle Ljungblom           Sjövalla FK                   10:02:00 
  264508        Staffan Broberg          IF Marin Väst                 10:04:00 
   14151        Lennart Andersson        Göteborgs Skidklubb           10:06:00 
  356093        Johnny Karlsson          Uddevalla OK                  10:08:00 
   11046        Jan Martner              Tolered-Utby Ol-klubb         10:10:00 
  429819        Lennart Almström         IK Stern                      10:12:00 
   14746        Anders Axelsson          Sävedalens AIK                10:14:00 
   11545        Sten Olsson              OK Alehof                     10:16:00 
   25275        Torbjörn Wikström        OK Orinto                     10:18:00 
   14332        Bengt-Rune Wallström     IK Uven                       10:20:00 
  550523        Rune Sandberg            Uddevalla OK                  10:22:00 
   11032        Thomas Åberg             Tolered-Utby Ol-klubb         10:24:00 
   15818        Anders Berglund          OK Skogshjortarna             10:26:00 
  724000        Lars-Göran Axmalm        Sävedalens AIK                10:28:00 
   27754        Lennart Hermansson       Stenungsunds OK               10:30:00 
   36530        Christer Elfsberg        Kristinehamns OK              10:32:00 
   19235        Benny Lennart Ivarsson   Fjärås AIK                    10:34:00 
   16840        Christer Samuelsson      OK Löftan                     10:36:00 
   17205        Stefan G Larsson         OK Njudung                    10:38:00 
  407267        Anders Björnberg         Frölunda OL                   10:40:00 
   30548        Leif Boström             Trollhättans SOK              10:42:00 
   14408        Jan Larsson              Sävedalens AIK                10:44:00 
   11521        Jack Grönroos            OK Alehof                     10:46:00 
   19112        Krister Alfredsson       OK Orinto                     10:48:00 
   14329        Lennart Gustavsson       IK Uven                       10:50:00 
  570818        Per-Arne Källén          Uddevalla OK                  10:52:00 
   11023        Jan Vulcan               Tolered-Utby Ol-klubb         10:54:00 
   28526        Ronny Ragnarsson         OK Skogshjortarna             10:56:00 
  725000        Hans Carlstedt           Sävedalens AIK                10:58:00 
  409582        Lennart Börjesson        Stenungsunds OK               11:00:00 
   11354        Jukka Rankanen           Sjövalla FK                   11:02:00 
   17263        Jonas Larsson            OK Kullingshof                11:04:00 
  501769        Ove Thorsson             IK Trenne Ullared             11:06:00 
   30302        Olof Karlsson            Uddevalla OK                  11:08:00 
   14797        Kenneth Johansson        Tolered-Utby Ol-klubb         11:10:00 
   11006        Lars Mathiasson          IK Stern                      11:12:00 
   14744        Leif Cliffordson         Sävedalens AIK                11:14:00 



H55  (23)   4850 m             Startplats 1  

   26500        Dan Widercrantz          OK Skärmen                     9:56:00 
  500514        Lars Hogedal             Vänersborgs SK                10:00:00 
  345011        Björn Engström           Lerums SOK                    10:04:00 
   11018        Sven-Erik Molander       Tolered-Utby Ol-klubb         10:08:00 
   15811        Kent Ivarsson            OK Skogshjortarna             10:12:00 
   14440        Ulf Peterson             Kungälvs OK                   10:16:00 
   17546        Björn Palm               Lessebo OK                    10:20:00 
  302380        Jörgen Estving           Lerums SOK                    10:24:00 
  362508        Lennart Vamling          Frölunda OL                   10:28:00 
    5753        Peter Foppen             OLV Minor                     10:32:00 
  340685        Börje Sundberg           OK Gipen                      10:36:00 
   14543        Gunnar Ingemar Gunnarsso Lerums SOK                    10:40:00 
   29368        Kenneth Andersoon        Nässjö OK                     10:44:00 
   14270        Sten Blomström           IK Stern                      10:48:00 
   14492        Thore Jansson            Kungälvs OK                   10:52:00 
   30155        Sune Vikström            IK Uven                       10:56:00 
   14225        Kent Eriksson            Lerums SOK                    11:00:00 
   11318        Yngve Norell             Frölunda OL                   11:04:00 
   36526        Milan Kopp               Söders SOL Tyresö             11:08:00 
   14618        Krister Strand           OK Landehof                   11:12:00 
   14560        Olle Holger Adolfsson    Lerums SOK                    11:16:00 
   14771        Stefan Janslätt          Tolered-Utby Ol-klubb         11:20:00 
  866886        Gunnar Bejbom            Uddevalla OK                  11:24:00 



H55 MOTION  4590 m             Startplats 1  

  203817        Ulf Skogman              Markbygdens OK                10:00:00 
   25277        Lars Johansson           OK Nackhe                     10:00:00 



H50  (25)   5240 m             Startplats 1  

  580500        Anders Wassblad          Vänersborgs SK                 9:43:00 
   11331        Kjell Andersson          Sävedalens AIK                 9:45:00 
  209705        Jan Rydén                Sjövalla FK                    9:47:00 
   30178        Henrik Carlsson          IK Uven                        9:49:00 
  405562        Göran Olesund            OK Landehof                    9:51:00 
  417666        Bengt Lingegård          OK Gipen                       9:53:00 
  263523        Lars Larsson             Sjövalla FK                    9:55:00 
   46740        Jörgen Ivarsson          Hestra IF                      9:57:00 
  344983        Johan Magnusson          FK Herkules                    9:59:00 
   14659        Anders Spånér            Sävedalens AIK                10:01:00 
   14780        Christer Bergagård       Tolered-Utby Ol-klubb         10:03:00 
  501208        Lars Runesson            OK Vivill                     10:05:00 
  408183        Ulf Björkdahl            Herrestads AIF                10:07:00 
  263754        Jan Ivarsson             OK Skogshjortarna             10:09:00 
  405538        Johan Wedlin             Sävedalens AIK                10:11:00 
   26163        Lars Magnusson           Tolered-Utby Ol-klubb         10:13:00 
   26491        Peo Johansson            OK Skärmen                    10:15:00 
   30501        Per Andersson            OK Orinto                     10:17:00 
  352243        Bertil Thomas            Lerums SOK                    10:19:00 
  258688        Torbjörn Almgren         Göteborgs Skidklubb           10:21:00 
  405542        Martin Eickhoff          Sävedalens AIK                10:23:00 
   14796        Christer Hermansson      Tolered-Utby Ol-klubb         10:25:00 
  362518        Stefan Sjöblom           Frölunda OL                   10:27:00 
   16625        Jan Karlsson             Hässleholms OK                10:29:00 
   19519        Ulf Sjödin               OK Skogshjortarna             10:31:00 



H45  (41)   5810 m             Startplats 1  

  306198        Jan Hansson              Stenungsunds OK                9:54:00 
   11362        Hans Wedberg             Sjövalla FK                    9:56:00 
   46738        Kent Klasson             Hestra IF                      9:58:00 
   18857        Lennart Josefsson        Rydboholms SK                 10:00:00 
  640124        Kjell Einarsson          OK Skogshjortarna             10:02:00 
  231263        Magnus Karlsson 1        OK Landehof                   10:04:00 
   13955        Per Flakberg             IFK Göteborg                  10:06:00 
  721000        Pär Claesson             Sävedalens AIK                10:08:00 
  260940        Ulf Wallin               Sjövalla FK                   10:10:00 
  620700        Stefan Lund              OK Orinto                     10:12:00 
  214368        Sven-Olof Pålsson        Kungälvs OK                   10:14:00 
  620701        Magnus Ullman            OK Alehof                     10:16:00 
  429854        Mats G Andersson         OK Skogshjortarna             10:18:00 
   26522        Lars Bodin               OK Skärmen                    10:20:00 
  354390        Roger Hallgren           IFK Göteborg                  10:22:00 
   26162        Magnus Wide              FK Herkules                   10:24:00 
  344973        Torsten Backteman        Lerums SOK                    10:26:00 
  258639        Björn Lindau             Tolered-Utby Ol-klubb         10:28:00 
  331796        Leif Hagman              IK Uven                       10:30:00 
  362061        Hans Lindgren            OK Skogshjortarna             10:32:00 
  242212        Göran Stuhlhofer         OK Landehof                   10:34:00 
  306490        Jörgen Hallén            Trollhättans SOK              10:36:00 
   14661        Christer Carlsson        Sävedalens AIK                10:38:00 
  239894        Håkan Björklund          Sjövalla FK                   10:40:00 
  407268        Ulf Almehed              Frölunda OL                   10:42:00 
  340218        Staffan Asplund          Kungälvs OK                   10:44:00 
  264340        Thomas Modig             OK Alehof                     10:46:00 
   15814        Andres Laas              OK Skogshjortarna             10:48:00 
  650301        Mats Lindström           OK Skärmen                    10:50:00 
  354399        Stefan Gustafsson        IFK Göteborg                  10:52:00 
  243717        Stefan Hammar            FK Herkules                   10:54:00 
  262197        Lars-Johan Våg           Lerums SOK                    10:56:00 
  610307        Thomas Attfors           Tolered-Utby Ol-klubb         10:58:00 
   46989        Leif Tynong              Tullinge SK                   11:00:00 
  302588        Börje Öberg              OK Skogshjortarna             11:02:00 
  405560        Lars Magnusson           OK Landehof                   11:04:00 
  409724        Roine Pettersson         IFK Göteborg                  11:06:00 
  580101        Mats Lindqvist           Sävedalens AIK                11:08:00 
  302451        Per-Arne Wahlgren        Sjövalla FK                   11:10:00 
   18412        Bo Herdersson            Markbygdens OK                11:12:00 
  630415        Anders Petrén            Kungälvs OK                   11:14:00 



H45 MOTION  5260 m             Startplats 1  

  340243        Rudolf Brogren           Kungälvs OK                   10:00:00 
  340245        Kjell Fransson           OK Alehof                     10:00:00 
  344588        Peter Hammersberg        Frölunda OL                   10:00:00 
  340231        Klas Nilsson             Kungälvs OK                   10:00:00 
  400016        Anders Larsson           Sävedalens AIK                10:00:00 



H40  (16)   6700 m             Startplats 1  

  202305        Nils Gustavsson          IFK Göteborg                   9:54:00 
   29052        Anders Lamm              Frölunda OL                    9:58:00 
  400007        Erik Ruotsalainen        FK Herkules                   10:02:00 
  331125        David Gabrielsson        Sävedalens AIK                10:06:00 
   14774        Jan Hinder               Tolered-Utby Ol-klubb         10:10:00 
  248204        Torbjörn Kjörk           Frölunda OL                   10:14:00 
   14704        Nichlas Wallström        Sävedalens AIK                10:18:00 
  264571        Mats Dahlrot             IK Uven                       10:22:00 
   30184        Anders Wadsten           OK Landehof                   10:26:00 
  671206        Jim Axmalm               Sävedalens AIK                10:30:00 
  344587        Carl Norin               Frölunda OL                   10:38:00 
  400022        Erik Agrell              Sävedalens AIK                10:42:00 
   25115        Anders Larsson           Vänersborgs SK                10:46:00 
   11327        Magnus Bernhed           FK Herkules                   10:50:00 
   14676        Mattias Bååth            Sävedalens AIK                10:54:00 
   14042        Mikael Bergstedt         Markbygdens OK                10:58:00 



H35  (7)    6700 m             Startplats 1  

   14696        Patrik Svensson          IFK Göteborg                   9:55:00 
   10992        Anders Arfwedson         Frölunda OL                    9:59:00 
    2901        Stefan Holthoff          Sjövalla FK                   10:03:00 
  344578        Magnus Homann            Frölunda OL                   10:07:00 
   14424        Mats Hermansson          Kungälvs OK                   10:11:00 
  208009        Thomas Steindahl         Stenungsunds OK               10:15:00 
   11593        Anders Hellgren          Frölunda OL                   10:19:00 



H35 MOTION  5970 m             Startplats 1  

  302441        Niklas Larsson           IK Uven                       10:00:00 
  424728        Stefan Jansson           Lerums SOK                    10:00:00 
  231283        Ulf Nyqvist              OK Landehof                   10:00:00 
  234978        Torbjörn Saetre          OK Orinto                     10:00:00 
  209742        Dick Himmelmann          Sjövalla FK                   10:00:00 
  435822        Olle Sjöfors             OK Älme                       10:00:00 
  226955        Jonas Rothén             Gävle OK                      10:00:00 
  345071        Lars Ljungberg           Sjövalla FK                   10:00:00 
                Michael Öckerstedt       Sjövalla FK                   10:00:00 
  247952        Christer Henriksson      Sävedalens AIK                10:00:00 



H21 LÅNG  ( 10840 m            Startplats 1  

  930814        Erik Classon             OK Orinto                      9:36:00 
  830202        Johnny Hålsjö            OK Alehof                      9:39:00 
  808888        Fredrik Norman           Leksands OK                    9:42:00 
  880513        Anton Hemlin             IK Uven                        9:45:00 
  831215        Rickard Holmqvist        Hestra IF                      9:48:00 
  979798        Klas Dalberg             Göteborg-Majorna OK            9:51:00 
   17369        Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK                 9:54:00 
   14601        Johan Lidström           OK Landehof                    9:57:00 
   29377        Simon Lennermo           Nässjö OK                     10:00:00 
  840601        Vidar Faxén              Sävedalens AIK                10:03:00 
  201722        Wouter Foppen            OLV Minor                     10:06:00 
  809071        Tobias Thorsson          IK Trenne Ullared             10:09:00 
   11588        Martin Ahlqvist          Frölunda OL                   10:12:00 
  512513        Jonas Palm               Sävedalens AIK                10:15:00 
  870620        Karl Levin               OK Tyr                        10:18:00 
   44000        Jacob Johansson          Falkenbergs OK                10:21:00 
  641122        Odd Wallum               Sävedalens AIK                10:24:00 
  612612        Stefan Ring              OK Löftan                     10:27:00 
  830000        Henrik Eliasson          IFK Göteborg                  10:30:00 



H21  (19)   8030 m             Startplats 1  

   26264        Daniel Olsson            Uddevalla OK                   9:51:00 
   11012        Per-Åke Bastestad        Tolered-Utby Ol-klubb          9:54:00 
   11570        Anders Lövgärd           OK Alehof                      9:57:00 
   14382        Robin Braaf              IK Uven                       10:00:00 
  997827        Niels-Peter Foppen       OLV Minor                     10:33:00 
   17676        Martin Schagerlind       OK Bävern                     10:36:00 
   14500        Eric Tilly               Kungälvs OK                   10:39:00 
  833290        Koen de Jong             HOC93                         10:42:00 
  880305        Marcus Ullman            OK Alehof                     10:45:00 
  234858        Roger Lundin             FK Herkules                   10:48:00 
  881226        Jonas Lundgren           Stora Tuna OK                 10:51:00 
   17564        Ulrik Karlsson           Lessebo OK                    10:54:00 
   17382        David Johansson          Falkenbergs OK                10:57:00 
   17655        Johan Schagerlind        OK Bävern                     11:00:00 
   14604        Oskar Strand             OK Landehof                   11:03:00 
  830612        Lars Hanning             OK Löftan                     11:06:00 
  800407        Mattias Karlsson         OK Alehof                     11:09:00 
  258687        Erik Hemmendorff         FK Herkules                   11:12:00 
  678678        Jari Williamsson         Tolered-Utby Ol-klubb         11:15:00 



H20  (7)    6700 m             Startplats 1  

  231219        Andreas Westberg         OK Orinto                      9:45:00 
   14372        Jonas Hemlin             IK Uven                        9:49:00 
  400008        Mattias Eliasson         IK Stern                       9:53:00 
  263521        Niclas Ståhl             FK Herkules                    9:57:00 
  260906        Johan Attfors            Tolered-Utby Ol-klubb         10:01:00 
   14675        Joel Vigren              Sävedalens AIK                10:05:00 
   30162        Johan Sparrevik          Lerums SOK                    10:09:00 



H16  (23)   5010 m             Startplats 1  

  930321 101    Niklas Helmertz          FK Herkules                    9:46:00 
   11386 102    Bjarne Gelotte           Tolered-Utby Ol-klubb          9:49:00 
  247989 103    Albin Casparsson         Lerums SOK                     9:52:00 
  247943 104    Lukas Samuelsson         FK Herkules                    9:55:00 
  258694 105    Mattias Kuosku           Tolered-Utby Ol-klubb          9:58:00 
  408884 106    Emil Andersson           OK Alehof                     10:01:00 
  247974 107    Leo Karestrand           FK Herkules                   10:04:00 
   14510 108    Pontus Jansson           Kungälvs OK                   10:07:00 
  247949 109    Arvid Lindh              Göteborg-Majorna OK           10:10:00 
  247968 110    Rasmus Lygner            Lerums SOK                    10:13:00 
  930220 111    Simon Skogman            Markbygdens OK                10:16:00 
  930630 112    Kristian Narbro-Porath   Tolered-Utby Ol-klubb         10:19:00 
   13977 113    Vidar Eriksson           IF Marin Väst                 10:22:00 
  930116 114    Johan Gunnarsson         Lerums SOK                    10:25:00 
  930331 115    Joakim Eliasson          OK Alehof                     10:28:00 
  930611 116    Robin Höglund            FK Herkules                   10:31:00 
  340226 117    Albin Petrén             Kungälvs OK                   10:34:00 
  930613 118    Viktor Runnby            Göteborg-Majorna OK           10:37:00 
  239869 119    Patrik Hedenström        Lerums SOK                    10:40:00 
  246010 120    Rasmus Larsson           OK Alehof                     10:43:00 
  352264 121    Johan Hinder             Tolered-Utby Ol-klubb         10:46:00 
  214326 122    Daniel Zachrisson        Kungälvs OK                   10:49:00 
  344949 123    Gustav Blide             Lerums SOK                    10:52:00 



H14  (38)   3990 m             Startplats 1  

  402672 150    Alfred Buskqvist         Stenungsunds OK                9:50:00 
  424734 151    Axel Andersson           Sjövalla FK                    9:52:00 
  241514 152    Jonas Thunberg           OK Alehof                      9:54:00 
  242281 153    Tobias Karlsson          OK Landehof                    9:56:00 
  345063 154    Karl Rydén               Sjövalla FK                    9:58:00 
  208297 155    Jesper Mattsson          Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
  344951 156    John Gabrielsson         Sävedalens AIK                10:02:00 
  258658 157    Gustav Boquist           IK Uven                       10:04:00 
  424709 158    Arvid Hammar             FK Herkules                   10:06:00 
  951106 159    Gustaf Sparrevik         Lerums SOK                    10:08:00 
  331176 160    Viktor Lindström         Göteborgs Skidklubb           10:10:00 
  429810 161    Johannes Kuhlin          Göteborg-Majorna OK           10:12:00 
  345073 162    Heino Ollin              Sävedalens AIK                10:14:00 
  873880 163    Johan Höglund            FK Herkules                   10:16:00 
  247960 164    Magnus Trouvé Raa        Lerums SOK                    10:18:00 
   29844 165    Nils Ingelhag            Frölunda OL                   10:20:00 
   14517 166    Jesper Jansson           Kungälvs OK                   10:22:00 
  352265 167    Gustav Hinder            Tolered-Utby Ol-klubb         10:24:00 
  961130 168    Filip Wadsten            OK Landehof                   10:26:00 
  244824 169    Colin Fransson-Lee       OK Alehof                     10:28:00 
  400048 170    Magnus Blide             Lerums SOK                    10:30:00 
  345115 171    Felix Larsson            Göteborgs Skidklubb           10:32:00 
   14145 172    David Udén               Göteborg-Majorna OK           10:34:00 
  226969 173    Oskar Vigren             Sävedalens AIK                10:36:00 
   13974 174    Oscar Renberg            FK Herkules                   10:38:00 
  950331 175    Arvid Våg                Lerums SOK                    10:40:00 
  227876 176    Tim Jonasson             Frölunda OL                   10:42:00 
  950405 177    Petter Östman            Göteborg-Majorna OK           10:44:00 
  966626 178    Oskar Lindqvist          Sävedalens AIK                10:46:00 
  344477 179    Alfred Steindahl         Stenungsunds OK               10:48:00 
  355748 180    Jonatan Bernhed          FK Herkules                   10:50:00 
  247947 181    Erik Larsson             Lerums SOK                    10:52:00 
  234888 182    Staffan Strandell        Göteborgs Skidklubb           10:54:00 
  340237 183    Rickard Norlin           Kungälvs OK                   10:56:00 
  264503 184    Pontus Hermansson        Tolered-Utby Ol-klubb         10:58:00 
  264344 185    Karl Modig               OK Alehof                     11:00:00 
  424725 186    Erik Hagman              Lerums SOK                    11:02:00 
  247935 187    Viktor Yngström          Frölunda OL                   11:04:00 



H12  (22)   2450 m             Startplats 2  

  219956        Johan Lamm               Frölunda OL                    9:24:00 
  234496        Albin Claesson           Sävedalens AIK                 9:28:00 
  345112        Hjalmar Ljungberg        Sjövalla FK                    9:32:00 
  209741        Hugo Thunberg            OK Alehof                      9:36:00 
   30305        Mattias Undeland         IFK Göteborg                   9:40:00 
  345060        Jakob Karlsson           Göteborg-Majorna OK            9:44:00 
  407281        Rasmus Arfwedson         Frölunda OL                    9:48:00 
  345129        Jonatan Larsson          Sävedalens AIK                 9:52:00 
  248223        Karl Hammersberg         Frölunda OL                    9:56:00 
  341888        Simon Olsson             Sjövalla FK                   10:00:00 
  340221        Albin Pålsson            Kungälvs OK                   10:04:00 
  344489        Joel Flakberg            IFK Göteborg                  10:08:00 
  246062        Erik Blick               OK Alehof                     10:12:00 
  209722        Marcus Braun             Tolered-Utby Ol-klubb         10:16:00 
  229500        Otto Stuhlhofer          OK Landehof                   10:20:00 
  239817        Erik Björklund           Sjövalla FK                   10:24:00 
  234545        Carl Agrell              Sävedalens AIK                10:28:00 
  214327        Filip Zachrisson         Kungälvs OK                   10:32:00 
  226930        Gustav Yngström          Frölunda OL                   10:36:00 
  248908        Douglas Fransson-Lee     OK Alehof                     10:40:00 
  428817        Anton Andrén             Tolered-Utby Ol-klubb         10:44:00 
  242255        Anders Magnusson         OK Landehof                   10:48:00 



H10  (9)    2260 m             Startplats 2  

  231331        Martin Lamm              Frölunda OL                    9:41:00 
  362456        Axel Halvarsson          OK Kroppefjäll                 9:45:00 
                Edvin Ljungberg          Sjövalla FK                    9:49:00 
  248209        Olle Hammersberg         Frölunda OL                    9:53:00 
                Daniel Svensson          FK Herkules                    9:57:00 
  226326        Lukas Wadsten            OK Landehof                   10:01:00 
  243465        Nils Hammar              FK Herkules                   10:05:00 
  424747        Jonatan Wedberg-Kilnäs   Sjövalla FK                   10:09:00 
  340261        Oliver Fransson-Lee      OK Alehof                     10:13:00 



D75  (5)    2730 m             Startplats 1  

   14579        Evelyn Margareta Alexand Lerums SOK                     9:57:00 
   11308        Marianne Höglund         FK Herkules                   10:01:00 
   14729        Anna-Lisa Berglund       Sävedalens AIK                10:05:00 
   14284        Eva Falk                 IK Stern                      10:09:00 
   28677        Inga-Lisa Johansson      Fjärås AIK                    10:13:00 



D70  (9)    2730 m             Startplats 1  

   14327        Inger Hallberg           IK Uven                        9:59:00 
  234424        Anne-Marie Carlsson      Sävedalens AIK                10:03:00 
   11072        Barbro Blom              Frölunda OL                   10:07:00 
   14285        Ingvor Hjertqvist        IK Stern                      10:11:00 
   14439        Gull-Britt Grönberg      Kungälvs OK                   10:15:00 
   14734        Marianne Grahn           Sävedalens AIK                10:19:00 
   10272        Anita Andersson          Fjärås AIK                    10:23:00 
   14326        Gunnel Börjesson         IK Uven                       10:27:00 
   14448        Barbro Vallin            Kungälvs OK                   10:31:00 



D65  (14)   2840 m             Startplats 1  

   16801        Carola Andersson         OK Löftan                     10:17:00 
   14737        Marianne Johansson       Sävedalens AIK                10:21:00 
   25599        Britt Rangert            Växjö AIS                     10:25:00 
   14287        Ulla Lindhe              IK Stern                      10:29:00 
   10266        Ann-Catrine Ahlström     Fjärås AIK                    10:33:00 
   14421        Lilian Samuelsson        Kungälvs OK                   10:37:00 
  226999        Christina Schedwin       FK Herkules                   10:41:00 
   30143        Lisbeth Bernhed          Tolered-Utby Ol-klubb         10:45:00 
   11390        Barbro Johansson         Sjövalla FK                   10:49:00 
   11510        Elvy Börjesson           OK Alehof                     10:53:00 
   19509        Eva Isaksson             OK Skogshjortarna             10:57:00 
   14611        Inger Sundin             OK Landehof                   11:01:00 
  214392        Ann-Britt Björkman       Kungälvs OK                   11:05:00 
  344991        Margareta Emanuelsson    FK Herkules                   11:09:00 



D60  (16)   3310 m             Startplats 1  

   16000        Ann-Mari Persson         Växjö OK                       9:58:00 
   11047        Eva Britt Martner        Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
   14738        Lotta Börjesson          Sävedalens AIK                10:02:00 
   14493        Gertrud Ulla-Bri Ordasi  Kungälvs OK                   10:04:00 
   15039        Eva Höije                OK Ravinen                    10:06:00 
   14289        Ann-Britt Johansson      IK Stern                      10:08:00 
   14654        Ingalill Svensson        Sävedalens AIK                10:10:00 
   11311        Ingrid Rex Wallström     IK Uven                       10:12:00 
   25798        Eva Maria Alsin          IK Ymer                       10:14:00 
   13991        Marianne Faxén           Sävedalens AIK                10:16:00 
  727645        Margareta Larsson        OK Njudung                    10:18:00 
   15828        Anita Andersson          OK Skogshjortarna             10:20:00 
   11520        Britt-Marie Grönroos     OK Alehof                     10:22:00 
   14674        Ingrid Carlstedt         Sävedalens AIK                10:24:00 
  331248        Inga Gustavsson          IK Uven                       10:26:00 
   11075        Ann-Christine Borg       Frölunda OL                   10:28:00 



D55  (7)    3310 m             Startplats 1  

   13984        Karin Elfman             IF Marin Väst                 10:30:00 
   14380        Karin Axelsson           IK Uven                       10:32:00 
   11005        Solveig Hedenblom        Sjövalla FK                   10:34:00 
   15812        Monica Ivarsson          OK Skogshjortarna             10:36:00 
   11319        Maria Norell             FK Herkules                   10:38:00 
  247961        Eva Blomström            IK Stern                      10:40:00 
  530312        Gunilla Hogedal          Vänersborgs SK                10:42:00 



D55 MOTION  3210 m             Startplats 1  

   14212        Inger Alice Eismark      IFK Göteborg                  10:00:00 
   25283        Inger Johansson          OK Nackhe                     10:00:00 
  243721        Monica Svärd             Göteborgs Spårvägars GIF      10:00:00 



D50  (21)   3310 m             Startplats 1  

  263540        Anna-Karin Granath       Tolered-Utby Ol-klubb         10:42:00 
  402675        Annika Buskqvist         Stenungsunds OK               10:44:00 
  247908        Gunilla Carlsson         FK Herkules                   10:46:00 
   19734        Birgitta Lööf            Eksjö SOK                     10:48:00 
   14747        Gunilla Axelsson         Sävedalens AIK                10:50:00 
  239830        Maria Olsson             Lerums SOK                    10:52:00 
  260810        Gunilla Holmberg         Herrestads AIF                10:54:00 
   15815        Ann Laas                 OK Skogshjortarna             10:56:00 
   44581        Marianne Thorsson        IK Trenne Ullared             10:58:00 
   17547        Mona Palm                Lessebo OK                    11:00:00 
  247901        Carina Wiström           Sävedalens AIK                11:02:00 
  302384        Christina Nilsson        Lerums SOK                    11:04:00 
  356097        Eva Karlsson             Uddevalla OK                  11:06:00 
   14467        Mona-Lisa Jansson        Kungälvs OK                   11:08:00 
   11543        Monika Nilsson           OK Alehof                     11:10:00 
   19686        Lena Runesson            OK Vivill                     11:12:00 
  344415        Ann-Christine Lööf       Eksjö SOK                     11:14:00 
  405541        Susanne Eickhoff         Sävedalens AIK                11:16:00 
   30160        My Engström              Lerums SOK                    11:18:00 
  247946        Silke Klick              IK Stern                      11:20:00 
   14081        Anneli Brander           Stenungsunds OK               11:22:00 



D45  (12)   4070 m             Startplats 1  

   14784        Karin Gelotte            Tolered-Utby Ol-klubb         10:41:00 
   26550        Christina Birath         Stenungsunds OK               10:43:00 
  345020        Karin Bergdahl           Sävedalens AIK                10:45:00 
   26266        Nina Bejbom              Uddevalla OK                  10:47:00 
   14783        Lisbeth Bergagård        Tolered-Utby Ol-klubb         10:49:00 
   11077        Jenny Homann             Frölunda OL                   10:51:00 
   27490        Marie Högstrand          Markbygdens OK                10:53:00 
   14785        Yvonne Janslätt          Tolered-Utby Ol-klubb         10:55:00 
  260833        Annika Paulsson          Herrestads AIF                10:57:00 
  247593        Anne Magnusson           OK Landehof                   10:59:00 
   14367        Annika Aasa              IK Uven                       11:01:00 
   14786        Pia Hermansson           Tolered-Utby Ol-klubb         11:03:00 



D45 MOTION  3320 m             Startplats 1  

  239837        Karin Wahlgren           Sjövalla FK                   10:00:00 
  229304        Lena Hammersberg         Frölunda OL                   10:00:00 



D40  (11)   4070 m             Startplats 1  

   14014        Christina Halvarsson     OK Kroppefjäll                11:07:00 
  217420        Annika Hallén            Trollhättans SOK              11:09:00 
   14521        Anna Asplund             Kungälvs OK                   11:11:00 
   30117        Anna Eriksson            OK Landehof                   11:13:00 
  660628        Suzy Larsson             OK Skogshjortarna             11:15:00 
   11326        Anette Bernhed           FK Herkules                   11:17:00 
  429934        Charlotta Berggren       Tolered-Utby Ol-klubb         11:19:00 
  203804        Helena Andersson         Markbygdens OK                11:21:00 
  354181        Lena Karlsson            OK Alehof                     11:23:00 
  405578        Katarina Hedberg         Lerums SOK                    11:25:00 
   11349        Anna Abrahamsson         FK Herkules                   11:27:00 



D35  (6)    4470 m             Startplats 1  

   14589        Pia Johansson            OK Landehof                   10:15:00 
   14520        Ann-Sofi Hermansson      Kungälvs OK                   10:19:00 
  263511        Susanne Cox              Lerums SOK                    10:23:00 
  405576        Sofia Karlsson           OK Landehof                   10:27:00 
   11385        Susanne Friman           Tolered-Utby Ol-klubb         10:31:00 
   14649        Hanna Axmalm             Sävedalens AIK                10:35:00 



D35 MOTION  3990 m             Startplats 1  

  214342        Marie Fröstad            Kungälvs OK                   10:00:00 
  239858        Christina Pettersson     Sjövalla FK                   10:00:00 
  247958        Camilla Björklund        Sjövalla FK                   10:00:00 
  208099        Anna-Carin Steindahl     Stenungsunds OK               10:00:00 
   18148        Maria Tiricke            Svaide-Roma SOK               10:00:00 
  400012        Sara Larsson             Sävedalens AIK                10:00:00 



D21 LÅNG  ( 7270 m             Startplats 1  

  850000        Tiina Laas               OK Skogshjortarna              9:52:00 
  780424        Helena Andersson         FK Friskus Varberg             9:56:00 
   17548        Lisa Palm                Sävedalens AIK                10:00:00 
  234937        Lotta Saetre             OK Orinto                     10:04:00 
   14622        Kristin Ander            OK Landehof                   10:08:00 
   13988        Linda Martinsson         IF Marin Väst                 10:12:00 
  930917        Laila B Höglund          FK Herkules                   10:16:00 
   30119        Elin Hamrefors           OK Landehof                   10:20:00 



D21  (9)    4850 m             Startplats 1  

   15999        Anna Persson             Växjö OK                       9:58:00 
   30883        Ylva Sunesson            OK Alehof                     10:02:00 
   30916        Lena Melvinsdotter       IF Rigor                      10:06:00 
   11395        Agnes Ramle              Sjövalla FK                   10:10:00 
  501614        Anna Nilsson             FK Snapphanarna               10:14:00 
   36194        Anna Johannesson         IFK Moras OK                  10:18:00 
  247824        Emma Sigvardsson         FK Friskus Varberg            10:22:00 
  345033        Anna Säfsten             FK Herkules                   10:26:00 
   16805        Josefin Antonsson        OK Löftan                     10:30:00 



D20 LÅNG  ( 5240 m             Startplats 1  

  264512        Josefin Bertilsson       FK Herkules                   10:35:00 
  258646        Lisa Weimann             IK Uven                       10:37:00 
   14792        Josefin Bergagård        Tolered-Utby Ol-klubb         10:39:00 



D18  (4)    4470 m             Startplats 1  

  258633        Julia Engström           Tolered-Utby Ol-klubb          9:57:00 
   26161        Sofia Wide               FK Herkules                   10:01:00 
  405545        Frida Strandberg         Sävedalens AIK                10:05:00 
  306491        Amanda Hallén            Trollhättans SOK              10:09:00 



D16  (22)   3830 m             Startplats 1  

  247938 1      Lina Henriksson          Sävedalens AIK                 9:56:00 
  340201 2      Lisa Wulfsberg           Kungälvs OK                    9:59:00 
  239816 3      Klara Åhsberg-Ottosson   Sjövalla FK                   10:02:00 
  212586 4      Amanda Claesson          Sävedalens AIK                10:05:00 
  405197 5      Elin Blick               OK Alehof                     10:08:00 
  940714 6      Josefin Andersson        Markbygdens OK                10:11:00 
  226957 7      Linnea Wahlgren          Sjövalla FK                   10:14:00 
  302426 8      Filippa Spånér           Sävedalens AIK                10:17:00 
  352266 9      Paula Jungbjer           FK Herkules                   10:20:00 
   14526 10     Julia Asplund            Kungälvs OK                   10:23:00 
  302411 11     Anna Wallin              Sjövalla FK                   10:26:00 
  222269 12     Amanda Steindahl         Stenungsunds OK               10:29:00 
  264535 13     Madeleine Attfors        Tolered-Utby Ol-klubb         10:32:00 
  405543 14     Hanna Wadsten            OK Landehof                   10:35:00 
  247913 15     Frida Björklund          Sjövalla FK                   10:38:00 
  931220 16     Erika Lindqvist          Sävedalens AIK                10:41:00 
  239884 17     Sara Abrahamsson         FK Herkules                   10:44:00 
  340244 18     Frida Brogren            Kungälvs OK                   10:47:00 
  226984 19     Caroline Lövstedt        Sjövalla FK                   10:50:00 
   14677 20     Emmeli Axmalm            Sävedalens AIK                10:53:00 
  407269 21     Emma Almehed             Frölunda OL                   10:56:00 
  940616 22     Elin Högstrand           Markbygdens OK                10:59:00 



D14  (28)   3320 m             Startplats 1  

  214358 50     Daniela Nilsson          Kungälvs OK                    9:51:00 
  344921 51     Hanna Djerf              Lerums SOK                     9:53:00 
   42114 52     Elin Classon             OK Orinto                      9:55:00 
  247950 53     Minda Langmoen           Kungälvs OK                    9:57:00 
  247994 54     Ella Samuelsson          FK Herkules                    9:59:00 
  345120 55     Clara Kampe              Sjövalla FK                   10:01:00 
  234636 56     Susanne Farg             Tolered-Utby Ol-klubb         10:03:00 
  214364 57     Linnea Bergstrand        Kungälvs OK                   10:05:00 
  345066 58     Helena Martinsson        Sjövalla FK                   10:07:00 
  354182 59     Sofia Johansson          OK Alehof                     10:09:00 
  214367 60     Klara Pålsson            Kungälvs OK                   10:11:00 
  226987 61     Elin Wahlgren            Sjövalla FK                   10:13:00 
  242225 62     Felicia Stuhlhofer       OK Landehof                   10:15:00 
   14175 63     Lovisa Leman             Göteborgs Skidklubb           10:17:00 
  344586 64     Lydia Norin              Frölunda OL                   10:19:00 
  424733 65     Klara Bååth              Sjövalla FK                   10:21:00 
  226980 66     Ellen Sander             Göteborg-Majorna OK           10:23:00 
  950907 67     Danielle Fröstad         Kungälvs OK                   10:25:00 
  345099 68     Jennifer Hallel          Sjövalla FK                   10:27:00 
  408887 69     Tilda Karlsson           OK Alehof                     10:29:00 
  340246 70     Hanna Wingård            Kungälvs OK                   10:31:00 
  302353 71     Clara Wallin             Sjövalla FK                   10:33:00 
  242257 72     Sara Magnusson           OK Landehof                   10:35:00 
  331198 73     Johanna Anderson         Lerums SOK                    10:37:00 
  362515 74     Cherie Sjöblom           Frölunda OL                   10:39:00 
  302357 75     Erica Pettersson         Sjövalla FK                   10:41:00 
  234617 76     Elin Andrén              Tolered-Utby Ol-klubb         10:43:00 
   14531 77     Sofia Andreasson         Kungälvs OK                   10:45:00 



D12  (20)   2450 m             Startplats 2  

  344918        Emma Djerf               Lerums SOK                     9:46:00 
                Johanna Lundmark         OK Alehof                      9:50:00 
  330555        Klara Djerf              Lerums SOK                     9:54:00 
  302425        Agnes Spånér             Sävedalens AIK                 9:58:00 
                Saga Backteman           Lerums SOK                    10:02:00 
  302359        Elin Pettersson          Sjövalla FK                   10:06:00 
  247942        Jasmine Axmalm           Sävedalens AIK                10:10:00 
  247925        Josefin Bernhed          FK Herkules                   10:14:00 
  331278        Cecilia Jönsson          Göteborg-Majorna OK           10:18:00 
  248903        Olivia Ullman            OK Alehof                     10:22:00 
  222259        Signe Steindahl          Stenungsunds OK               10:26:00 
  345117        Hanna Åberg              OK Landehof                   10:30:00 
  340230        Lina Pålsson             Kungälvs OK                   10:34:00 
  208728        Sara Almehed             Frölunda OL                   10:38:00 
  209960        Ella Wallinder           Göteborg-Majorna OK           10:42:00 
  302404        Clara Cox                Lerums SOK                    10:46:00 
  209739        Emma Himmelmann          Sjövalla FK                   10:50:00 
  234417        Martina Kylebäck-Wennerl Sävedalens AIK                10:54:00 
   14171        Kajsa Jungbjer           FK Herkules                   10:58:00 
   29415        Linn Sander              Göteborg-Majorna OK           11:02:00 



D10  (9)    2260 m             Startplats 2  

  400018        Emelie Karlsson          OK Landehof                    9:47:00 
  249191        Sofia Klasson            Hestra IF                      9:51:00 
  247979        Rebecka Persson          FK Herkules                    9:55:00 
   14310        Hanna Boquist            IK Uven                        9:59:00 
  260921        Tuva Karlsson Wallum     Sävedalens AIK                10:03:00 
   29057        Klara Wallinder          Göteborg-Majorna OK           10:07:00 
  341708        Tove Johansson           OK Alehof                     10:11:00 
  354655        Julia Bergdahl           Sävedalens AIK                10:15:00 
  345142        Madeleine Söderlund      Lerums SOK                    10:19:00 



U4  (3)     3320 m             Startplats 1  

  231210        Oskar Vamling            Frölunda OL                   10:00:00 
  226988        Jacob Lövstedt           Sjövalla FK                   10:00:00 
  345056        Fredrik Öckerstedt       Sjövalla FK                   10:00:00 



U3  (25)    2450 m             Startplats 2  

   13973        Emma Renberg             FK Herkules                   10:00:00 
  247967        Elvira Sellgren          Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
   37145        Fanny Andersson          Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
   14176        Filip Leman              Göteborgs Skidklubb           10:00:00 
  302387        Felix Ekholm             IF Marin Väst                 10:00:00 
   14188        Carl Kylin               IF Marin Väst                 10:00:00 
   30137        Johan Kollén             IF Marin Väst                 10:00:00 
                Vilhelm Melkstam         Lerums SOK                    10:00:00 
  258666        Niclas Sparrevik         Lerums SOK                    10:00:00 
  424721        Lucas Jansson            Lerums SOK                    10:00:00 
                Emma Norrman             OK Alehof                     10:00:00 
  433647        Emelie Roos              OK Landehof                   10:00:00 
  222263        Ronja Steindahl          Stenungsunds OK               10:00:00 
  400004        Linnéa Bengtsson Creaser Sävedalens AIK                10:00:00 
  234447        Jesper Lundmark          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  229367        Oskar Bohlin             Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  209822        Fredrik Burman           Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  247965        Johanna Persson          FK Herkules                   10:00:00 
  400041        Gabriella Petersson      FK Herkules                   10:00:00 
  247941        Hilma Markinhuhta        Göteborgs Skidklubb           10:00:00 
  341998        Fredrik Lundgren         IK Uven                       10:00:00 
  247940        Martin Langmoen          Kungälvs OK                   10:00:00 
  258670        Karl Pettersson-Palm     Lerums SOK                    10:00:00 
  247957        Anna Henriksson          Sävedalens AIK                10:00:00 
  264504        Tommy Gelotte            Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 



U2  (36)    2260 m             Startplats 2  

  345034        Evelina Hall             FK Herkules                   10:00:00 
  231105        Alva Sellgren            Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
  342409        Isabella Lago            Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
   27661        Frida Andersson          Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
  340222        Hanna Gabrielsson        Kungälvs OK                   10:00:00 
  340255        Elin Hermansson          Kungälvs OK                   10:00:00 
  340257        Axel Hermansson          Kungälvs OK                   10:00:00 
  424720        Oscar Cox                Lerums SOK                    10:00:00 
  253959        Petter Leibe-Bergstedt   Markbygdens OK                10:00:00 
  214286        Olle Leibe-Bergstedt     Markbygdens OK                10:00:00 
  334336        Maja Larsson             OK Alehof                     10:00:00 
  426132        Alexander Roos           OK Landehof                   10:00:00 
   11021        Adam Olsson              Sjövalla FK                   10:00:00 
  345291        Marcus Pikkarainen       Sjövalla FK                   10:00:00 
  341921        Linn Himmelmann          Sjövalla FK                   10:00:00 
   37325        Kajsa Karlsson Wallum    Sävedalens AIK                10:00:00 
  229708        Ida Lundmark             Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  428820        Simon Johansson          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  234996        Hannes Skoog             Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  428808        Jesper Malmberg          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  428809        Kajsa Magnsuson          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  231238        Axel Forsberg            Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  247944        Hanna Douglasson         Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  234639        Lisa Börnstedt           Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  229677        Ossian Forsberg          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  260900        Carl Börnstedt           Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  229505        Oscar Hök                Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  352257        Ida Friman               Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  247991        Albin Söderberg          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  400006        Olivia Tellefsen         FK Herkules                   10:00:00 
  344137        Sara Karlsson            Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
                Ville Grahn              IK Uven                       10:00:00 
  343101        Tobias Engström          IK Uven                       10:00:00 
                Jesper Axelsson          OK Alehof                     10:00:00 
                Albin Karlsson           OK Alehof                     10:00:00 
  400003        Fredrik Grönberg         Sävedalens AIK                10:00:00 



U1  (23)    2280 m             Startplats 2  

  247981        Erica Abrahamsson        FK Herkules                   10:00:00 
  429821        Erik Hogedal             Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
                Ruben Rick               Kungälvs OK                   10:00:00 
                Marie Asplund            Kungälvs OK                   10:00:00 
  214328        Saga Fröstad             Kungälvs OK                   10:00:00 
                Arvid Backteman          Lerums SOK                    10:00:00 
                Märta Blide              Lerums SOK                    10:00:00 
                Olof Blide               Lerums SOK                    10:00:00 
  429823        Selma Moqvist            Lerums SOK                    10:00:00 
  408888        Ida Andersson            OK Alehof                     10:00:00 
  341779        Erik Johansson           OK Alehof                     10:00:00 
  429777        Filip Klingberg          OK Alehof                     10:00:00 
   14587        Ida Eriksson             OK Landehof                   10:00:00 
                Linnea Wedberg-Kilnäs    Sjövalla FK                   10:00:00 
  247930        Petter Hinder            Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  428818        Maja Elf                 Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  428822        Elias Ljungquist         Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  258691        Moa Friman               Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  247992        Gustav Friman            Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  247977        Hugo Söderberg           Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  263534        Axel Douglasson          Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
  362460        Arvid Aronsson           OK Kroppefjäll                10:00:00 
                Märta Ljungberg          Sjövalla FK                   10:00:00 



INSKOLNING  2280 m             Startplats 2  

  429834        Adam Udén                Göteborg-Majorna OK           10:00:00 
  429839        Lovisa Moqvist           Lerums SOK                    10:00:00 
  428824        Gustav Hök               Tolered-Utby Ol-klubb         10:00:00 
                Magdalena Petersson      FK Herkules                   10:00:00 
                Arvid Larsson            Sävedalens AIK                10:00:00