okt31Tält- och vimpellistan höst 20130

Nu är listan med ansvariga för tält och vimpel till höstens tävlingar klar.

Nu finns listan publicerad för vem som har ansvaret att ta med tält och vimpel ut till höstens tävlingar.

Det är givetvis fritt fram att byta med någon annan, bara man ser till att vimpel och tält tas med ut till arenan på den tävling man är uppsatt på. Den kommer att kompletteras senare för de tävlingar, där ansvariga ännu inte är utsedda.

Listan som excelfil

Datum Arrangemang Arrangör Ansvarig
6-7 juli Tjoget Lessebo-Emmaboda-Verda Frida Nero
12-14 juli Hallands 3-dagars Div. Hallandsklubbar Ing-Marie Brander
22-27 juli O-ringen O-ringen-Boden
2-3 aug U-10-mila OK Tranan, Ulricehamns OK Ungdomskommittén
10-aug Markdubbeln, medel OK Mark Ingela och Stefan Roos
11-aug Markdubbeln, lång OK Mark Andreas J Johansson
17-aug Öka farta Tidaholms SOK Sisu Anders Hedberg
18-aug Ostlöpet Falköpings AIK OK Anders Hedberg
21-aug Medel-KM GMOK's H35-40 GMOK's H35-40
23-aug Tre-O, natt Bredareds IF,  Hestra IF  
24-aug Tre-O, medel Bredareds IF,  Hestra IF Joakim Kaminsky
25-aug Tre-O, lång/Götaälvdalsträ BIF-Hestra IF/OK Gipen Daniel Wernersson/Bengt Borg
31-aug Skeneorienteringen Skene SoIS Bengt Jonasson
01-sep Hjortsönda'n OK Skogshjortarna Måns Östman
08-sep DM-medel Sjövalla FK Herman Rosén
14-sep DM-lång Sävedalens AIK Kenneth Rosén
15-sep DM-stafett Lerums SOK Johan Runesson
20-22 sep Undoms-SM FK Boken Ungdomskommittén
21-22 sep SM-lång, kval och final GMOK, OK Alehof Elitkommittén
27-28 sep SM-medel, kval och final FOL, IFK, IK Stern Elitkommittén
28-sep SM-medel, publiktävling FOL, IFK, IK Stern Andrew Lago
28-29 sep Veteran-RM, medel och lång Säffle OK Anmälda
29-sep SM-stafett IFK, Kungälvs OK Elitkommittén
06-okt Höstmedeln GMOK Jennie Runesson
12-okt 25-manna Järfälla OK, Väsby OK Ola Martner/Wallinder
13-okt 25-mannakorten Täby OK Ola Martner/Wallinder
20-okt Fräknefejden Ljungskile FK Malin Årebäck
26-27-okt Smålandskaveln SOK Viljan Elitkommittén
02-nov Silvatrofén Uddevalla OK Anmälda
08-okt O-Event, sprint By night Borås GIF Anmälda
09-okt O-Event, Downhill sprint Hestra IF Anmälda
10-okt O-Event, Zoo-orienteringen IK Ymer Ungdomskommittén

 

Kommentarer

Kommentarens innehåll
Hjälp
Hjälp
Hjälp
Hjälp

Taggar

Ändringar

Publicerad: Johan Strand
Redigerad: Ing-Marie Brander-Strand

ATM - 121244