apr23Elitserien & J-cupen: Jönköping nästa0

Efter två deltävlingar (SMx2) ligger Lina 4:a (D21), Johan 5:a (H21), Ola 9:a (H21), Christian 9:a (H20), Egil 16:e (H20) och Erik J 17:e (H21).

På söndag är det dags för långdistans i Jönköping och på måndag är det medeldistans på samma ställe. För seniorerna är det jaktstart på söndagen (med förlängd medeldistansbana). Håll tummarna för GMOK-stjärnorna! Hemsida för tävlingarna.

Herrar          
Placering Namn Klubb 15-apr 17-apr Totalt
1 Oleksandr Kratov OK Orion 50 25 75
2 Jerker Lysell Rehns BK   50 50
3 Mattias Karlsson Emmaboda Verda OK 23 27 50
4 Gustav Bergman OK Ravinen 33 17 50
5 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 36 9 45
6 Scott Fraser Södertälje-Nykvarn OF   44 44
7 Olle Boström Järla Orientering 44 0 44
8 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna   40 40
9 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 40 0 40
10 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 0 36 36
17 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK   21 21
32 Christian Christensen IFK Göteborg   13 13
33 Henrik Laas IFK Göteborg 13   13
44 Erik Engstrand IFK Göteborg 7   7
49 Karl Tiselius Göteborg-Majorna OK 5   5
58 Vegard Brun Saga Göteborg-Majorna OK   2 2
60 Johan Levin Sävedalens AIK 2   2
60 Søren Schwartz IFK Göteborg 2   2

 

Damer          
Placering Namn Klubb 15-apr 17-apr Totalt
1 Helena Jansson Leksands OK 50 50 100
2 Lilian Forsgren OK Tisaren 36 27 63
3 Eva Jurenikova Domnarvets GOIF 23 36 59
4 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 30 25 55
5 Emma Claesson Stora Tuna OK 33 19 52
6 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 16 30 46
7 Maja Alm Ulricehamns OK   44 44
8 Linnea Gustafsson OK Hällen 44   44
9 Annika Billstam IFK Lidingös Skid o OK   40 40
10 Sofie Johansson OK Linné 40   40
28 Emma Andersson Sävedalens AIK   12 12
30 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 12   12
36 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK   7 7
45 Maria Magnusson Sävedalens AIK   3 3

 

H20          
Placering Namn Klubb 15-apr 17-apr Totalt
1 Lucas Basset OK Denseln 40 44 84
2 Albin Ridefelt OK Linné 50 27 77
3 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 33 40 73
9 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 25 18 43
16 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 30 0 30
20 John Persson IFK Göteborg 15 6 21
           
H18          
Placering Namn Klubb 15-apr 17-apr Totalt
1 Mandus Ridefelt OK Linné 50 36 86
2 Emil Svensk Stora Tuna OK 21 50 71
3 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 33 30 63
31 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 6 9 15
35 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 8 4 12

Kategorier

Kommentarer

Kommentarens innehåll
Hjälp
Hjälp
Hjälp
Hjälp

ATM - 121244