Skip to content
Göteborg-Majorna OK
Göteborg-Majorna OK

Klubben för alla ambitioner

  • Hem
  • Nyheter
  • Kalender
  • Verksamhet
    • Börja orientera
    • Barn och ungdom
    • Junior och Senior
    • Bredd och Motion
    • Veteran
    • OL-Skytte
    • HittaUt
    • Naturpasset
    • Träningspaket
    • Janoari
  • Om GMOK
    • Bli medlem
    • Klubbstugan
    • Organisation
    • Kartor
    • Utvecklingsfond
    • Sociala medier
    • Gamla hemsidan
  • Logga in
    • Logga in
    • Registrera användare
    • Hemsidesupport

Vill du börja orientera?

Av Andreas Persson Publicerad 26 januari, 2022 Kategori :
  • Nyheter

Vill du själv börja orientera, eller har du någon kompis eller bekant som du tror kan vara intresserad? Är du dessutom mellan 7-16 år så introducerar vi i Göteborg-Majorna OK dig gärna i orienteringens värld under våren!

För dig mellan 11-16 år så börjar vi med en introduktionsdag, lördagen 19 mars, i vår klubbstuga i Skatås. Sedan fortsätter det med löpträningar på tisdagar och orienteringsträning på torsdagar!

För dig mellan 9-10 år så sätter vi igång torsdagen 24 mars, sedan fortsätter det med löp och styrketräning på tisdagar och orienteringsträning på torsdagar.

För dig mellan 7-8 år så sätter vi också igång torsdagen 24 mars, sedan fortsätter det med orienteringsträningar på torsdagar.

Mer information hittar du här: gmok.se/verksamhet/borja-orientera/barn-och-ungdomar/

Givetvis hoppas vi att du som redan orienterar sprider denna information till vänner och bekanta! Genom länken ovan hittar ni pdf:er med inbjudningar till respektive kurs.

När det gäller introduktionskurser för vuxna så kommer mer information längre fram under våren.

Andreas Persson

COPYRIGHT © 2025 - Göteborg-Majorna OK // Designed By - ZeeTheme

[ Placeholder content for popup link ] WordPress Download Manager - Best Download Management Plugin